“Po luanim në telefon dhe po shihnim filma”/ Vogëlushja ndërron jetë nga pakujdesia, prindërit e lanë vetëm një natë të tërë

176
Sigal

Një baba që la vajzën e tij të vdiste vetëm në krevatin e saj pesë ditë para Krishtlindjeve është dënuar me 14 muaj burg.

Sipas Mirror Uk, Kiera Conroy, 19 muajshe, u gjet e pajetë nga prindërit e saj pasi ata kishin qëndruar zgjuar natën e kaluar duke parë TV dhe më pas fjetën për orë të tëra duke e lënë vogëlushen vetëm në një dhomë tjetër.

“Po luanim në telefon dhe po shihnim filma, nuk e dinim se do ndodhte kjo”-tha babai i foshnjës.

Boyle tha se ajo dhe Conroy kishin qenë zgjuar deri në orën 6:30 të mëngjesit, duke parë në TV dhe duke luajtur lojëra në telefonat e tyre.

Mësohet se vogëlushja nuk ishte ushqyer mirë nga prindërit dhe ata ishin treguar të pakujdesshëm duke e lënë në ambjent dhe të pisët.