Zjarr masiv në Vlorë, rrezikohen sipërfaqet me ullinj

517
Sigal

Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Risili të Vlorës.

Zjarri është i përmasave të mëdha, dhe rrezikojnë kullota dhe sipërfaqe me ullinj.

Në vengjarje kanë mbërritur zjarrfikëset.

Banorët e zonës po ndihmojnë për shuarjen e flakëve.