Temperatura ekstremisht të ulta në gjithë Shqipërinë, sinoptikania: Ja sa shënoi termometri në Tiranë

87
Sigal

Shqipëria sot është gdhirë në temperatura ekstremisht të ulta ku edhe në kryeqytet është regjistruar temperatura minus 3.8 gradë celcius.

Sipas sinoptikanes së Meteoalb, Lajda Porja, parashikohet që vlerat maksimale të mbeten ne vlerë negative në zonat malore, ndërsa pritet që termometri te ngjitet jo më shumë se 6 gradë në bregdet dhe zona të ulëta.

Moti do Të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakëta.