Skandali i Beqajt / Reagon Klevi Pojana

90
Përfaqësuesi i LSI, Klevi Pojana ka reaguar në llogarinë e tij në rrjetin social facebook në lidhje me postimin e ish minstrit të shëndetësisë Ilir Beqja të një dreke luksoze në një kohë kur qytetarët po vuajnë pasojat e pandemisë në spitalet e rrënuara ku shërbimi lë për të dëshiruar.
Ja postimi i plotë :
Qytetarët e sëmurë mbahen në ambulanca sepse nuk ka vende në spitalet ‘Covid’ ndërsa ish ministri poston foto me karkaleca dhe haviar!
Kjo quhet ‘Rilindje’ e shëndetësisë!
Po mirë turp e cipë nuk keni, po zemër e shpirt?!
🤮
Sigal