Shtohen sërish rastet me koronavirus, tre autoambulanca mbërrijnë tek Infektivi

59

Tre ambulanca kanë transportuar sërish pacientë me COVID-19, pranë spitalit Infektiv.

Raportohet se në një prej ambulancave ishte një grua, rreth të 50-ve, në gjendje jo shumë të rënduar shëndetësore.

Ndërkohë që më herët, mësohet se pranë spitalit COVID kanë mbërritur dhe dy autoambulanca të tjera, të cilat me shumë gjasa transportonin persona nga e njëjta familje.

Po ashtu në mëngjes, edhe dy persona të tjerë u dërguan tek Infektivi.

Kujtojmë se deri më tani në vendin tonë janë regjistruar 186 raste, ndërsa 77 prej pacientëve ndodhen të shtruar tek Infektivi.