“Më e mira e botës”! Presidenti Meta uron Distria Krasniqin dhe ekipin e saj pas triumfit në “Tokio 2020”: Kurrë nuk na zhgënjeni!

63
Sigal

Presidenti shqiptar, Ilir Meta, uron Distria Krasniqin, pas triumfit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ku ja doli të fitonte medalje ari në xhudo.

Meta e cilëson Krasniqin si më të mirën e botës, ndërsa përgëzon edhe ekipin e saj, që sipas Kreut të Shtetit Shqiptar, kurrë nuk zhgënjen.

“Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës! 👏🥇 Përgëzime Dritonit dhe mbarë ekipit, që kurrë nuk zhgënjen! 👏❤️🇽🇰”, shkruan Meta.