Kthjellime dhe vranësira në zhvillim, mësoni parashikimin e motit për sot

39
Sigal

Dita e sotme parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim. Në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht mesatar, në intervale të shkurtra kohore reshje shiu në formën e shtrëngatave. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 23 °C,

në vendet e ulëta: 16 / 24 °C,

në vendet malore: 9 / 19 °C.