Vendoset se cili do të jetë arbitri që do të gjykojë finalen e Ligës së Kampionëve mes Liverpulit dhe Totenhemit

232

Në derbin anglez ai që do të vendosë drejtësi do të jetë 42 vjeçari slloven Damir Skomina.

Takimi do të zhvillohet në datën 1 qershor në Madrid, “Uanda Mentropolitano” do të jetë arena pritëse. Asistentët e sllovenin do të jenë Juri Praprotnik dhe Robert Vukan. Ndërkohë që i katërt do të jetë Lahoz nga Spanja. Skomina ka stemën e FIFA-s që prej vititn 2003.