Kate Upton ka zbuluar se është shtatzënë, në pritje të fëmijës së saj të parë.

Modelja dhe aktorja njoftoi fansat për lajmin e mrekullueshëm me anë të një postimi në Instagram.

Ajo publikoi një foto të saj me titullin: “Shtatzënë në Miami.”

Kate u martua me yllin e bejsbollit Justin Verlander tetë muaj më parë.

Lajmi ishte një surprizë për fansat pasi modelja u shpreh se nuk kishte ndërmend që të krijonte një familje në shpejti.