Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

22
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar do të blihet me 94.6 lekë dhe do të shitet me 95.5 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 100.9 lekë dhe do të shitet me 101.6 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane sot në tregun shqiptar do të blihet me 103.4 lekë dhe do të shitet me 104.4 lekë, ndërsa paundi britanik do të blihet me 116.8 lekë dhe do të shitet me 118 lek.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë