Mashtrim dhe shpërdorim detyre, dy të arrestuar në Tiranë

510
Sigal

Policia ka arrestuar dy persona të kërkuar për mashtrim dhe shpërdorim detyre në Tiranë.

Në pranga ka rënë shtetasi A. M., 30 vjeç, i dënuar me 4 vite burg mashtrim dhe shtetasi A. G., 41 vjeç, i dënuar për veprën penale vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

“31-vjeçari, banues në Tiranë, u premtonte shtetasve të ndryshëm punësim në Kanada në këmbim të shumave monetare.

Të dy rezultojnë të dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë,”-thuhte ne njoftimin e policisë.