Përfundon takimi me dyer të mbyllura i LVV dhe LDK

270

Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në përpjekje për të formuar koalicionin bashkëqeverisës ka përfunduar.

Të dyja palët kanë shfrytëzuar dalje të tjera të Kuvendit të Kosovës, teksa gazetarët kanë qenë duke qëndruar në hollin e këtij institucioni.

Takimi ka zgjatur rreth dy ore e gjysmë dhe ende nuk dihet nëse është arritur marrëveshja bashkëqeverisëse, apo jo.