FOTO/ Studenti denoncon përpjekjet e Kryeministrit për t’i ‘blerë’

243

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë së tij.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar mesazhin e një studenti digjital, që sipas tij Rama po përpiqet të blejë studentët dhe të çajë protestën e tyre, duke nisur me fakutltetin e Arkitekturës, aty ku nisi gjithçka.

“Përshëndetje Doktor

Edhe tek Arkitektuara po tentohet të blihen studentët (disa u shiten) pikërisht aty duan ta çajnë protestën aty ku ajo nisi. Palo decani i arkitekturës që duhet shkarkuar i pari në atë shkollë po blen studentët me urdhër të Rama-Veliajt”, shkruan studenti, ndërsa nis disa argumente dhe shton se është bërë një votim nëse janë gati për dëgjesë me Kryeministrin, por asnjë nuk është në dijeni për këtë.