VIDEO/ Performonte mbi gradaçelë, bie për vdekje nga kati i 64-t i riu

205
Ky është momenti kur një perfmormues rrugësh në Kinë ra nga kati i 62 i një gradaçele. 26-vjeçari Vu Yonging, po bënte pompa i varur në majë të Qendrës Ndërkombëtare Huayan në Changsha, kryeqyteti i provincës Huan, ku humbi kontrollin dhe ra.
Pamjet tronditëse kapën momentin kur ai lëshoi veten dhe ra në tarracën e një kati 14 metra më poshtë.
Trupi i tij u gjet nga një pastrues xhamash. Xhaxhai i tij tha për Beijing Neës se i riu do t’i propozonte të dashurës së tij dy ditë pas numrit që do bënte.