Tërmeti i fuqishëm në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra e lëkundjeve

264
Një tërmet i fuqishëm ka lëkundur gjithë Shqipërinë rreth orës 15:50 minuta.
Tërmeti është ndjerë nga Puka, Bulqiza, në Lezhë, Shëngjin, Durrës, Krujë, Tiranë, Elbasan dhe zonat përreth.
Mësohet se lëkundjet kanë qenë të forta. Tërmeti ishte 5.2 ballësh i shkallës rihter thonë burimet zyrtare.
Epiqendra e tërmetit mësohet se ka qenë në Kurbnesh të Mirditës.