Ballina Etiketimet Presidenti META

Etiketim: Presidenti META

Presidenti Ilir Meta përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi : Hap për normalizimin e...

Edhe presidenti Ilir Meta ka përshëndetur marrëveshjen ekonomike të arritur mes Kosovës dhe Serbisë këtë të enjte në Uashington. Në një status në Facebook,...

Presidenti Meta vlerëson Bandën Kombëtare Muzikore “Vatra” me Dekoratën “Nderi i...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një ceremonie solemne, të organizuar në kopshtin e Institucionit të Presidencës, ka vlerësuar Bandën Kombëtar Muzikore “Vatra” dhe...

Takimi me përfaqësues të familjve heroike’, Meta: Folën për situatën e...

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka pritur në takim përfaqësuesit e dy familjeve heroike, Jasharaj dhe Lladrovci. "Bashkëbiseduam hapur mbi situatën në vendet tona,...

“Në vendin e shenjtë të tre Besëlidhjeve të mëdha për liri”,...

Është kthyer në një traditë tashmë për Kreun e Shtetit Ilir Meta ë vizitojë trojet shqiptare. Ashtu ka bërë edhe këtë fundjavë. Përmes një statusi...

COVID-19/ Nga kërkesa për rihapjen e kufijve tokësorë tek apeli për...

Ndërsa numri i të prekurve me COVID-19 në vendin tonë vijon të jetë i lartë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim...

Presidenti Meta: Rikthimi i Familjes Mbretërore shqiptare në Atdhe akt pajtimi...

"Rikthimi i Familjes Mbretërore shqiptare në Atdhe 18 vite më parë, pas mbi 6 dekada mërgimi të detyruar është një ngjarje historike për të...

Presidenti Meta: Implementimi i rekomandimeve të Komisionit të Venecias e vetmja...

Presidenti i Rebublikës, Ilir Meta deklaron se implementimi i rekomandimeve të Komisionit të Venecias është e vetmja rrugë për të ecur përpara. Presidenti gjithashtu...

Presidenti Meta: Falënderoj të rinjtë dhe Vëllazërinë Ungjillore, inkurajoj që të...

Me rastin e Ditës Botërore të Dhuruesve të Gjakut, në kuadër të nismës së ndërmarrë prej Tij si dhe në bashkëpunim me “Aleancën për...

Presidenti Meta: Edhe 100 pranvera të tjera, Mjeshtrit të radiokronikës Ismet...

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot mjeshtrin e gazetarisë sportive, Profesor Ismet Bellovën, për 86-vjetorin e lindjes.Presidenti Meta i ka dhuruar Profesor Ismet Belloves...

Presidenti Meta publikon baladën për Vasil Laçin, “Deti të dha zemrën,...

Presidenti Ilir Meta përmes një statusi të publikuar në Facebook thotë se ka marrë shumë mesazhe dhe letra falenderimi për vlerësimin e Heroit të...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS