Zyrtare, Benzema largohet nga Reali, firmos me klubin e ri (FOTOT)

86
Sigal

Karim Benzema është transferuar në Arabinë Saudite, ku ka firmosur me klubin e Al-Ittihad.

Lajmin e ka bërë publik vetë klubi në një publikim në rrjetet sociale ku ka nxjerrë një video të sulmuesit.

Fituesi i “Topit të Artë” ka firmosur me klubin rival të Cristiano Ronaldos dhe Al-Nassr, Al-Ittihad që është edhe kampion i Arabisë Saudite, deri në vitin 2026.

Benzema ka firmosur për dy vite me Al Ittihad, nga ku do të përfitojë 400 milionë euro.

Fituesi i Topit të Artë të vitit 2022 shënoi 354 gola për Madridin në 648 ndeshje, ndërsa fitoi 25 trofe në Madrid, katër tituj të La Liga , pesë Liga të Kampionëve, tre Copas del Rey, katër Superkupa spanjolle, katër Superkupa të UEFA-s dhe pesë FIFA. Kupat e Botës për Klube.

Sulmuesi është golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave i Real Madrid pas Ronaldos.