Video/ Panik në Formula 1 në Silverstone, përplasen makinat, njëra del nga pista

114
Sigal

Ka nisur me një aksident të frikshëm starti i garës së Silverstone në Formula 1.

Në kthesën e parë të pistës Alfa Romeo e kinezit, Guanyu Zhou u përmbys pas një kontakti me një makinë tjetër, për të dalë nga cirkuiti. Në aksident u përfshinë dhe Alpine e Ocon dhe Ëilliams i Albon.

Sipas të dhënave paraprake, kinezi Guanyu Zhou u nxorr i vetëdijshëm nga makina dhe u dërgua në spital për të bërë kontrollet e nevojshme.

Gara u ndërpre me një flamur të kuq dhe të gjitha makinat u kthyen në bokse.