Tifozja seksi e kombëtares shqiptare: Nëse fitojmë kundër Italisë, do t’i heq të gjitha

244
Nëse Giani De Biasi dhe lojtarët e kombëtares e shohin veten si inferiorë, dy tifozet e zjarrta kuqezi, Rike Roçi dhe Irid Oksa, pasi ndezën Europianin, tashmë shihen nga të gjithë si një mrekulli shqiptare për t’u vëzhguar.
Edhe pse nuk do të jetë në stadium, Irid Oksa, e dashura e futbollistit të Torinos, Akuahka ka bërë një premtim të veçantë dhe provokues. Ajo thotë për nje gazet se për fat të keq nuk do të jem në shkallët e stadiumit për të ndjekur takimin pasi i duhet të jetë në Belgjikë për një set fotografik.

“Besoj se ne do ta fitojmë këtë takim dhe shoqet e mia italiane do më paguajnë kafet dhe diçka më shumë. Nëse Shqipëria fiton sot, unë do të zhvishem komplet. Fundja vetëm pak pjesë kanë mbetur pa u pare”- ka thënë bukuroshja shqiptare,

Kujtojmë që dy bukuroshet shqiptare, Rike dhe Irdi në ndeshjen kundër Shqipëri-Francë në kampionati europian Euro 2016, arritën të shndërrohen në tifozet më të komentuara në mediat botërore.