Suedia shënon ndaj Meksikës, ja kush kualifikohet në këto momente

560
Sigal

Meksika dhe Suedia po luajnë mes tyre në “Ekaterinburg Arena” ndeshjen e tretë të Grupit F, e cila do të përcaktojë skuadrën që do të kualifikohet për në 1/16-at e finaleve të Botërorit.

Në barazim 0-0 u mbyll pjesa e parë, ndërsa Augustinsson në minutën e 50-të kalon Suedinë në avantazh.

Në këto momente janë Meksika dhe Suedia të kualifikuar.

Image