Presidenti Meta uron kombëtaren: Një fitore e shumëpritur

101
Sigal

Për fitoren e Shqipërisë kundër Hungarisë ka reaguar dhe presidenti, Ilir Meta.

Meta ka publikuar një foto të lojtarëve të kombëtares teksa festojnë pas golit spektakolar të Armando Brojës.

Kreu i shtetit shprehet se kjo ishte një fitore e shumëpritur që rikthen ëndrën e madhe të kuqezinjve.

“Një fitore e shumëpritur, që rikthen ëndrrën e madhe! Urime kuqezinjve” – shkruan Meta.

Image