Përfundon pjesa e parë/ “Verilindorët” e Mirel Josës shënojnë të dytin ndaj Vllaznisë (VIDEO)

48
Sigal

Ka startuar në orën 18:00, në “Elbasan Arena”, përballja mes Kukësit dhe Vllaznisë, që do të ngrejë siparin e javës së 32-të të Kategorisë Superiore.

Pas golit të Eze të shënuar në minutë e 5′ të takimit nga Eze, skuadra verilindore e drejtuar nga trajneri Mirel Josa, ka gjetur sërish rrugën e rrjetës, ku këtë herë protagonist ishte Gjelbrim Taipi, i cili përktheu në gol një penallti të përftuar nga Eze.

Goli i shënuar nga Gjelbrim Taipi 2-0: 

Goli i Patrik Eze 1-0 :