Festoi si i çmendur fitoren e Chelsea-t/ Real Madrid nxjerr në shitje Hazard-in (VIDEO)

95
Sigal

Durimi i Real Madridit me Eden Hazard ka arritur kulmin dhe klubi spanjoll thuhet se ka vendosur emrin e tij në treg së bashku me disa lojtarë të tjerë që konsiderohen tepricë ndaj kërkesave në Santiago Bernabeu.

Hazard kurrë nuk ka treguar nivelin që ai tregoi në Chelsea, pavarësisht se Real Madrid pagoi mbi 100 milionë euro për të në verën e vitit 2019.

Belgu ka katër ndeshje të La Liga për të luajtur, por ndjenja në kryeqytetin spanjoll është se ai tashmë nuk mund të bindë drejtuesit për ta mbajtur.

Sipas gazetës Marca, Real Madrid është i gatshëm të dëgjojë ofertat për Hazard, pasi emri i tij tashmë është vendosur në shitje.

Incidenti duke qeshur pas ndeshjes eliminuese nga Chelsea në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve të mërkurën nuk i ka pëlqyer shumë drejtuesve dhe tifozëve.