Formacioni i vitit/ FIFA u bën qejfin, Messi dhe Ronaldo në ekipin ideal

73
Sigal

Në Zyrih të Zvicrës po zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA The Best”.

FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2021.

Gianluigi Donnarumma zë pozitën e portierit, kurse në mbrojtje janë David Alaba, Ruben Dias, Bonucci .

Jorginho është mesfushor, me Kante e De Bruyne.

Cristiano Ronaldo, Erling Haaland, Robert Lewandowski dhe Lionel Messi janë në sulm.

Ky formacion nuk gjeti vend për egjiptianin Mohamed Salah.

Sistemi me të cilin janë përzgjedhur lojtarët është 3-3-4.

Image