Chelsea – Frankfurt/ Ja statistikat e pjesës së parë

467
Sigal

Në “Stamford Bridge” po luhet gjysmëfinalja e kthimit e Europa League mes Chelseat dhe Eintracht Frankfurt.

Blutë e Londrës kalojnë në avantazh në minutën e 28-të me golin e Loftus-Cheek.

Ndeshja e parë në Gjermani ka përfunduar në barazim 1-1, ndaj me këtë rezultat kualifikohet skuadra e Sarrit.

Statistikat e pjesës së parë mund t’i shihni në tabelën e mëposhtme.