Sigal

Rita Ora dhe Dua Lipa nuk janë parë asnjëherë në praninë e njëra-tjetrës, ndonëse jetojnë në të njëjtin vend.

Thuhet se dy shqiptaret nuk pëlqehen, por ende nuk dihet arsyeja. Mbrëmjen e kaluar, Rita Ora ka kaluar një mbrëmje të këndshme pranë DJ Martin Garrix, i cili u përfol se kishte lidhje me Duan.

Asgjë nuk u vërtetua pasi Dua bëri publike romancën me Paul Klein dhe tani është pranë Isac Crew.

Ndërkohë është e sigurtë që Rita Ora nuk ka lidhje dashurie me Martin pasi është fotografuar duke shijuar pushimet me Andrew. Mund të jetë vetëm një takim miqësor ose për cështje pune.