Voltana Ademi: Ja arsyet pse do jem në tubimin e 2 marsit

493
Sigal

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, do të jetë ditën e nesërme në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, mes shumë demokratëve të tjerë që i janë bashkuar tubimit thirrur nga Presidenti Ilir Meta.

Përmes një statusi të bërë në Facebook, Ademi ka listuar një sërë arsyesh se përse qytetarët sipas saj duhet t’i bashkohen këtij tubimi.

Postimi i plotë i Ademit

Ne, Populli i Shqipërisë, krenarë dhe të vetëdijshëm për historinë tonë,
Me përgjegjësi për të ardhmen,
Me besim te Zoti dhe/ose te vlera të tjera universale,
Me vendosmërinë për të ndërtuar një shtet të së drejtës, demokratik e social,
Për të garantuar të drejtat dhe liritë themelore të njeriut,
Me frymën e tolerancës dhe të bashkëjetesës fetare,
Me zotimin për mbrojtjen e dinjitetit dhe të personalitetit njerëzor,
Si dhe për prosperitetin e të gjithë kombit,
Për paqen, mirëqenien, kulturën dhe solidaritetin shoqëror,
Me aspiratën shekullore të popullit shqiptar për identitetin dhe bashkimin kombëtar,
Me bindjen e thellë se drejtësia, paqja, harmonia dhe bashkëpunimi ndërmjet kombeve janë ndër vlerat më të larta të njerëzimit”
Mbrojmë kushtetutën e republikës tonë,
Vendin tonë, Shqipërinë”,

“Ne, Populli i Shqipërisë, krenarë dhe të vetëdijshëm për historinë tonë, 🇦🇱 me përgjegjësi për të ardhmen, 🇦🇱 me besim te Zoti dhe/ose te vlera të tjera universale, 🇦🇱 me vendosmërinë për të ndërtuar një shtet të së drejtës, demokratik e social, 🇦🇱 për të garantuar të drejtat dhe liritë themelore të njeriut, 🇦🇱 me frymën e tolerancës dhe të bashkëjetesës fetare, 🇦🇱 me zotimin për mbrojtjen e dinjitetit dhe të personalitetit njerëzor, 🇦🇱 si dhe për prosperitetin e të gjithë kombit, 🇦🇱 për paqen, mirëqenien, kulturën dhe solidaritetin shoqëror, 🇦🇱 me aspiratën shekullore të popullit shqiptar për identitetin dhe bashkimin kombëtar, 🇦🇱 me bindjen e thellë se drejtësia, paqja, harmonia dhe bashkëpunimi ndërmjet kombeve janë ndër vlerat më të larta të njerëzimit”💙 MBROJME KUSHTETUTEN E REPUBLIKES TONË, VENDIN TONË, SHQIPËRINË💙

Gepostet von Voltana Ademi am Sonntag, 1. März 2020