Vasili: Edi Rama epidemiolog, më i dëmshem se vetë koronavirusi!

254
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratat e kreut të qeverisë Edi Rama.

Vasili shprehet se në konferencat që ka dhënë kreu i qeverisë ka treguar mungesë të theksuar informacioni mbi koronavirusin.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook:

Edi Rama epidemiolog, me i demshem se vete coronavirusi!

Largojeni ate maskara, qe e ka tallur dhe bindur Edi Ramen qe eshte edhe epidemiolog dhe po ky Rama thote me gojen plot : “nuk eshte gjetur vaksina qe vret coronavirusin”.

Ediiii vaksina eshte vete virus i dobesuar o shoku. Ndaj largoji budallenjte, qe te mesojne gabim se te bene qepaze e te nxoren komplet injorant.

Ediii e krahasove sot edhe me murtajen coronavirusin. Prap ndonje maskara te ngaterroi e te talli se e dine qe ti perserit cdo gje pa e kuptuar.Ja se po te sqaroj nja dy gjera:

Dikur njerezit shpetonin se largoheshin nga qytetet e prekura nga murtaja drejt zonava te paprekura dhe kjo s’la lidhje me coronavirusin.(po te lexoje Giovanni Boccaccion do ta kuptoje kaq gje se e shkruan qarte kete gje,por ti dihet qe s’lexon gje ).
Murtaja shkaktohej nga bakter dhe jo nga virus si cironavirusi.
Murtaja perhapej nga minjte dhe jo si coronavirusi qe trasmetohet nga njeriu te njeriu.

E di qe nuk kupton asgje nga keto qe po te them, por po sqaroj njerezit qe ngaterron ti me injorancen tende buçitëse.

Bejua te pakten nje te mire njerezve ne kete moment te veshtire pandemie.

Largohu vete Edi nga ekrani se ngaterrove dynjane dhe ne vend ta luftosh coronavirusin po e ndihmon me budalleqet pa fund qe flet.