‘Nuk ka çelje negociatash për Shqipërinë’/ Zv. Presidentja e BE e konfirmon: Nuk është rënë dakord për datë

64
Sigal

Zv. Presidentja e BE, Zacarias ka konfirmuar se nuk ka çelje negociatash për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut.

Ministrja e jashtme portugeze thotë se u vendos që të shtyhet data për Konferencës e Parë Ndërqeveritare.

Edhe me presidencën portugeze në BE Shqipëria nuk arriti dot të çelte negociatat dhe tashmë pritet të shihet se çfarë do të ndodhë me të ardhmen evropiane të këtyre dy shteteve ballaknike.