Trafik armësh e droge, zbardhen emrat e tre shqiptarëve të arrestuar në Itali

22
Sigal

Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar ditën e djeshme gjatë një operacioni në Verona të Italisë ku ranë në pranga 13 persona, shqiptarë e italianë.

Personat janë identifikuar si Elvis Mema me banim në Volta Mantovana, Koledio Melaca me banim në Pechiera dhe Pozzolengo, të cilët janë lënë në “Arrest në burg” si dhe Harallam Pano me banim në Verona, i cili është lënë në “Arrest shtëpie”.

Hetimi mbi rastin nisi në vitin 2022 ku u zbuluan një sasi armësh që çoi në arrestimin në flagrancë të 5 personave.

Pas përgjimeve telefonike dhe metodave të tjera, u zbulua një grup më i madh që përfshinte dhe shpërndarjen e kokainës.