FOTO/ “Jemi qytetarë, ti je shpellarë”, banorët kërkojnë Veliajn

424
Sigal

Banorët e Astirit ndodhen para godinës së Bashkisë së Tiranës  duke kërkuar me forcë hyrjen brenda ambienteve, kanë kërkuar që bashkia  të tërhiqet menjëherë nga veprimi për të prishur shtëpitë  pa marrë më parë dëmshpërblimin që iu takojnë.

Një nga protestuesit ka humbur ndjenjat.  Kujtojmë se brenda ambienteve po mbahet  mbledhja e këshilli të bashkisë, por Erjon Veliaj nuk ndodhet në diskutimit dhe në mbledhje.

Me thirrje dhe me pankarta në duar, banorët e zonës së Astirit vijojnë të qëndrojnë para godinës duke i kërkuar llogari kreut të bashkisë për votën dhe për pretimet që iu është dhënë.  “Jemi qytetarë, t’i je shpellarë dhe duam shtëpitë tona”, ishin disa nga thirrjet e protestuesve.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri