Denoncimi/ I premtojnë mbjelljen e kanabisit, grupi kriminal kontrolloi votimet në Lezhë

63
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar se si grupe kriminale kanë bërë presion njerëzve dhe kanë paguar për fushatën e PS-së.

Një denoncim i ardhur në adresën e ish-kryeministrit, denoncohet se si në Lezhë, pjesëtarë të grupeve kriminale kanë kontrolluar fushatën e PS në Lezhë.

Denoncimi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

I premtojnë Kashnjeti për droge.

Vjen nga Belgjika dhe transporton kutitë e votimit. sb

Ja grupi i strukturuar i votave per qytetin e Lezhes Samuel Ndoka djali i Sander Ndokes dhe nipi i Arbenit ish deputetit ndersa ky tjetri quhet Eni Vokrri i ardhur nga Belgjika sponsori kryesor nga ana financiare dhe presion ndaj njerzve per kandidatin nr 2 ne listen e PS Eduart Ndreces.

Makina e Eni Vokrrit ka marr kutiat e votimit nga Shengjini dhe i ka dergu ne Lezh sepse ket te fundit e ka sjedh ish deputeti Arben Ndoka nga Belgjika per me punu per partin Socialiste sepse i kan premtu me mbjedh kashnjetin me hashash per hesap e vet