Degradon ambasada shqiptare në Londër, 300 paund për të aplikuar për pasaportë pa radhë

958
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim të qytetarëve shqiptarë.

Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Britani kanë denoncuar tek ihs-kryeministri degradimin dhe korrupsionin e madh në të cilën është zhytur ambasada shqiptare lë Londër.

Sipas denoncuesit njerëzit po paguajnë nga 300 paund për të aplikuar për pasaportë pa radhë, ose për dokumente të tjera.

Postimi i plotë:

Akuzon per korrupsion ne ambasaden tone ne Londer!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

pershendetje SALI BERISHA  UROJ TE JESH MIR ( po shpreh nje shqetsim ne ambasaden shqiptare ne ANGLI se pari kan krijuar ni kaos te pa imagjinushme  sepse puntoret jan te paket (POR SE FUNDEMI KA FILLUAR NJE KORRUPSION I PA PAR NDONJE HER NJERZIT PO PAGUAJ NGA  £300 per tu fut me mik pa radhe per aplikimin e pashaportave ose te nje dokumenti tjeter (ME PAK FJAL ASHTU SIC KA DEGRADU QEVERIA E KRIMIT NE SHQIPRI  KA DEGRADUAR AMBASADA KETU !!!!