Teuta-Tirana, ja formacionet zyrtare të finales së Kupës së Shqipërisë

270
Sigal

Tirana dhe Teuta do të luajnë mes tyre në orën 20:00 në “Elbasan Arena” ndeshjen finale për Kupën e Shqipërisë.

Të dy ekipet do të kërkojnë të marrin maksimumin dhe të ngrenë Kupën në fund.

Parashikohet një ndeshje spektakolare mes të dyja ekipeve, ashtu siç kanë qenë edhe përballjet e tjera mes tyre më parë.

Ky vit përkon edhe me 100-vjetorin e të dy klubeve dhe për këtë arsye do të kërkojnë fitoren e trofeut me çdo kusht.

Formacionet zyrtare

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Avdyli, Aleksi, E. Vila. Kallaku, L. Vila, Hebaj

Trajner: Edi Martini

Tirana: Lika, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Sidibe, Hasani, Torasa, Kobinah, Ngo

Trajner: Emanuel Egbo