Berisha reagon për shkarkimin e Tahirit dhe e paralajmëron: Ta them unë ku do përfundosh tani

398
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me shkarkimin e Saimir Tahirit nga posti i ministrit të Brendshëm.

Në një status në ‘Facebook’ Berisha pohon se banditokracia po dridhet, ndërsa sipas tij qytetarët janë më afër 

triumfit. Ai paralajmëron Tahirin se do përfundojë në burg, atje ku ndodhet edhe Emiljano Shullazi.
REAGIMI I BERISHES
Banditokracia po dridhet! Qytetaret me afer triumfit!
Ra Saje qorri, banditi i dyte i shtetit, ministri skafist dhe narkotrafikant!
– Ai me Ediskobarin mbushen Shqiperine me kanabis dhe policine me kriminele dhe vrases, vendin e ka tek Shullazi por,
– koka e krimit dhe i pari eshte Ediskobari, te cilit sot ia hoqen patericen kryesore!
– Beteja me banditikracine vazhdon! sb
Sigal