Ylli Dylgjeri: Basha, o është politikan koti… o është nga Hoti!

247
Sigal

Nga Ylli Dylgjeri

Shikoni çtha prap sot ne News 24:

‘Asgjë nuk ka ndryshuar që nga momenti kur 85% e anëtarësisë ka votuar një anëtarë një votë dhe më ka besuar ti udhëheq në betejën kundër një regjimi që masakroi votën e shqiptarëve përveç shpalljes së zotit Berisha “non grata” dhe unë nuk kam asnjë arsye se pse për shkak të shpalljes së zotit Berisha “non grata” të tradhtoj besimin, të tradhtoj besimin e demokratëve, të tradhtoj besimin e shqiptarëve të cilët te Partia Demokratike shohin shpresën e vetme, alternativën e vetme për të ardhmen, për luftën kundër korrupsionit, për luftën për zgjedhje të lira dhe të ndershme’, theksoi Basha gjatë intervistës së tij.

Uaaaaaa, e pabesueshme!
Pa i levizur fare asnje fije floku, pa levizur nga zyra e Tij, pa levizur nga karrigia, kur edhe gazetarja i vjen ne zyre (se ky nuk leviz) thote: Asgje ska ndryshuar! Nderkohe ka mbi dy muaj që i lëviz gjithshka rreth tij;
leviz antarsia, levizin deputetet, levizin bashkepuntoret, levizin zyrat,
leviz media, levizin bravat ne PD,
levizin studiot, levizin parate neper analistet e blere,
levizin interesat, leviz shqiperia, levizin shqiptaret ne amerike e kudo…
bota po leviz dhe ky thote prap thote: Asgje nuk leviz!
Gjynah. Lulit i ka vdekur.
Te rroni vete Lulzim.
Marrim pjese ne humbjen tende.
Te rrojme e tju kujtojme.
Varrimi behet me 11 Dhjetor.