Një çantë për baba Takun dhe ca miliona për Alketin

293
Sigal

Një çantë për baba Takun dhe ca miliona për Alketin. Gazetari Andi Bejtja ka qësèndisur komisionin   hetimor që do të hetojë  shkeljet e presidentit Meta. Analisti tallet me çantën e baba Takut  dhe i  bën thirje qeverisë ti kaloje ca lekë nga fondi i pandemisë dhe termetit.

Alkrt Hysni , Spartak Braho

Më poshtë statusi i Andi Bejtja 

Komisioni Hetimor i Presidentit me shume duket si ato shtepite e demtuara nga termeti perpara zgjedhjeve, qe jane grada C dhe meritojne 500 mije leke, po qeveria i ka.premtuar tja jape si per grade A 35 milione leke; qe te votojne per Rilindjen : puna pare qe beri sot Kryetari kerkoi fonde, se ka rruge te gjate komisioni tha….Hajde kalojini ca leke nga fundi i Termetit a i Pandemise Komisionit dhe blejini dhe nje cante igeliti Baba Takut