HOROSKOPI i muajit prill, zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju!

450
E lexuat horoskopin e muajit prill? Ka rezervuar shumë surpriza për shenjën tuaj!
DASHI21. mars – 20. prill
Gjate këtij muaji do keni nevoje për me shume siguri dhe gjakftohtësi. Nëse jeni ne një lidhje mund te ndiheni keq ne disa momente për shkak te ëndrrave te copëtuara. Gjithsesi mire eshte te mblidhni copat e mbetura dhe te rindertoni gjithçka nga e para. Saturni do ju ndihmoje te gjeni zgjidhje. Beqaret do e kenë te vështirë t’i besojnë dikujt, por pas datës 25 mund t’iu shfaqen persona mjaft interesante qe nuk duhen lënë te ikin. Shëndeti nuk do jete shume i mire. Mund te vuani nga migrena ose nga pagjumësia. Morali gjithashtu do jete i rene deri ne datën 20. Ne planin financiar periudha me e begate do jete java e fundit e muajit. Ne pune, Merkuri do ju nxite te verifikoni çdo gjë para se te veproni. Javët e para do jene te mbushura me sfida, por nuk duhet asnjëherë ta lëshoni veten.
DEMI21. prill – 21. maj
Gjate këtij muaji do keni me patjetër nevoje për mbështetje dhe përkrahje pasi do kaloni edhe vështirësi. Nëse keni një lidhje duhet t’i besoni me tepër atij qe keni ne krah. Deri ne datën 17 mund te merrni edhe vendime te rëndësishme për te ardhmen, ndërkohë javën e trete mund te ndodhin disa keqkuptime te vogla. Beqaret do jene me praktike dhe do i marrin gjerat me shume qetësi. Ka mundësi qe këtë muaj te kenë vetëm piketime dhe jo hedhje hapash. Shëndeti do jete shume me i mire se me pare. Do ndiheni me energjike dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi. Financat deri nga mesi i muajit mund te kenë disa tronditje, kështu qe shpenzoni me kursim. Ne pune do jeni shume te kujdesshëm dhe nuk do hidhni asnjë hap pa qene plotësisht te bindur. Ne tërësi ka për te qene muaj i begate pasi do keni edhe mbështetjen e kolegeve.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Merkuri do jete planeti qe do sjelle harmoni dhe alegri këtë muaj. Rutina do shteroje dhe emocionet do jene shume me te forta. Nëse jeni ne një lidhje, dy javët e para mund te jeni paksa te shpërqendruar, por me pas gjerat do konkretizohen dhe do përmirësohen për te gjithë. Beqaret do kalojnë nga teoria ne praktike pas datës 16 dhe ka mundësi qe ne datën 25 për shume persona te ketë dashuri me shikim te pare. Gjendja shëndetësore do rikuperohet pak nga pak. Nuk do keni shqetësime serioze. Me financat duhet te jeni me te kujdesshëm ne mënyrë qe mos përballeni me vështirësi as me vone. Për punën do jete muaj me shume fat. Nga data 1 deri me 15 do mundoheni te arrini atë qe doni, ndërkohë qe ne datat 16-30 do nënshkruani kontrata dhe do bëni ndryshimet e duhura.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Do i jepni me shume prioritet se kurrë jetës suaj ne çift gjate këtij muaji. Si ju ashtu edhe partneri do i kuptoni nevojat e njeri-tjetrit dhe do mundoheni te krijoni një ambient te ngrohte. Yjet do i keni gjithë kohës pranë. Beqaret do jene gjithë kohës ne kërkim te princit te kaltër, por fatkeqësisht ai nuk do shfaqet atëherë kur ata duan. Kaloni edhe pak kohe me familjaret apo miqtë sepse do kenë me te vërtetë nevoje për ju. Shëndeti nuk do jete i mire. Stresi do ju sjelle pagjumësi, migrene, dhimbje koke, etj. Financat do jene goxha delikate ditët e para te muajit. Do ju duhet shume kujdes dhe maturi me shpenzimet qe te mos keni probleme serioze. Dy javët e fundit situata do stabilizohet. Ne pune do lodheni goxha, por rezultatet qe do arrini do jene te paimagjinueshme. Edhe vete do ju duket çudi.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Këtë muaj nuk duhet te prisni momente te jashtëzakonshme, por ne përgjithësi duhet t’i merrni gjerat shtruar. Te dashuruarit do kenë një jete te qete, por ka ndonjë emocion te veçantë. Për fatin e mire nuk do ndodhin debate te forta asnjë çast. Beqaret mund te pëlqejnë një person te afërt te mive, por do e kenë paksa te vështirë t’ia shprehin simpatinë. Gjendja shëndetësore do ketë probleme te vogla, por nuk do e lëshoni veten lehtësisht. Beni masazhe dhe merruni me sport për t’u ndier me mire. Sektori i financave do kaloje goxha sfida te vështira dhe nuk do arrije Ne pune duhet t’i dëgjoni me shume kujdes këshillat e shefave dhe nuk duhen te bëni asgjë kundër atyre qe ai ju thotë. Me pak me shume përpjekje do arrini suksesin qe keni pritur ne çdo moment.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Muaj përgjithësisht i mire do jete ky sidomos 3 javët e para. Humori nuk do ju ike asnjë çast. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë momente pasionante dhe do ndiheni sikur janë neper ëndrra. Duhet ta shfrytëzojnë sa te mundin çdo moment. Beqaret nuk duhet te refuzojnë asnjë ftese qe do ju behet sepse ndërmjet atyre personave është dhe ai me te cilin do kalojnë jetën. Shëndeti do ketë shqetësime te vogla here pas here, por asgjë për t’u alarmuar. Kujdesuni pak me tepër për ushqimet dhe mbrohuni nga i ftohti. Ne planin financiar ndonjëherë do e humbisni arsyen dhe mund te shpenzoni me shume nga sa duhet, megjithatë nuk priten vështirësi te vazhdueshme. Ne pune do jeni te logjikshëm dhe do e dini gjithmonë si te veproni ne çdo moment.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Muaj i mbushur plot sfida. Mundohuni te jeni çdo moment te duruar ne mënyrë qe te kaloni çdo problem. Nëse jeni ne një lidhje do ndiheni shpesh nen presion dhe nuk do dini çfarë te bëni. Beqaret nëse nuk arrijnë dot t’i shprehin ndjenjat as këtë muaj nuk do mund ta bëjnë kurrë me. Gjendja shëndetësore here pas here do lere për te dëshiruar. Nuk do i keni nervat e qeta dhe here pas here do ndieni dhimbje koke. Mundohuni te qetësoheni, te çlodheni dhe te merrni ajër te pastër. Edhe barkun do e keni te fryre dhe do ndieni shqetësime, Merkuri do jete planeti qe do ua mbroje gjithë kohës financat dhe madje do e beje këtë sektor akoma me te mire se me pare. Do keni mundësi te bëni edhe disa investime me tepër. Ne pune mendoni me shume për veten sesa për te tjerët sepse përndryshe vetëm do humbni.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Ka mundësi qe gjate këtij muaji te përballeni me te shkuarën dhe do reflektoni me shume nga me pare. Do vendosen disa pika mbi “i” dhe do gjenden disa zgjidhje interesante për problemet e mbetura pezull. Ata qe janë ne një lidhje duhet ta mbrojnë me çdo kusht marrëdhënien qe kane dhe nuk duhet te flasin keq për atë qe kane ne krah. Beqaret do ndihmohen nga Jupiteri dhe do arrijnë te gjejnë personin e tyre te ëndrrave. Javët e fundit do jene vërtet pasionante. Shëndeti nuk ka për te qene shume i mire. Here pas here mund te keni shqetësime nga gjumi, nga kockat dhe gjithashtu mund te shfaqen probleme me lëkurën. Buxheti do jete here i mire e here me probleme te vogla. Ne pune duhet te prisni para se te veproni. Binduni plotësisht ne mënyrë qe te mos përballeni me te papritura te pakëndshme.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Deri ne datën 15 bëni mire t’i dëgjoni me më shume vëmendje te afërmit tuaj. Ata vërtet do ju kërkojnë mbështetje, por ama do ju japin edhe këshilla te vyera. Nëse jeni ne një lidhje e mira do jete te tregoheni me te hapur ndaj dialogut dhe te mos tregoheni aspak kokëfortë. Kjo e fundit përveç konflikteve nuk do mund te sjelle asgjë te mire. Beqaret do jene me te kujdesshëm dhe do dine cilin person te bëjnë për vete. Për shëndet me te mire bëni mire te kujdeseni për ushqimin, te mos e teproni me fast-food dhe te praktikoni ndonjë lloj sporti. Ne planin financiar nëse vazhdoni te ndiqni ato strategji qe keni ndjekur kohet e fundit keni për te pasur plot përftime. Ne pune, pasi keni kohe qe keni vendosur piketat do e keni shume me te lehte ta arrini atë qe dëshironi.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Ky do jete një muaj i mahnitshëm për te gjithë ju. Do provoni emocione te reja dhe ndonjëherë do ju duket sikur do jeni neper ëndrra. Gjithçka do shkoje ashtu si e keni dëshiruar. Ne jetën tuaj ne çift harmonia do mbizotërojë gjithë kohës. Do jepni gjithçka nga vetja dhe do e dashuroni pa dorashka partnerin tuaj. Beqaret do kenë një muaj te paqëndrueshëm. Javët e para do ketë vetëm flirtime, ndërsa me pas gjithçka do ndryshoje për mire. Nga data 20 deri ne datën 26 mund te ndodhe një takim impresionues. Gjendja shëndetësore do ketë tronditje here pas here. Kujdes me lodhjen dhe ushqehuni ne mënyrë sa me te ekuilibruar. Ne planin financiar do keni vështirësi gjysmën e pare te muajit dhe do ju duhet te kërkoni ndihme nga familjaret. Ne pune duhet te mos nxitoheni qe te mos bëni gabime.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Gjate këtij muaji mund te bëni çdo gjë qe do dëshironi dhe do ndiheni përherë mire. Nëse keni ne një lidhje shprehini sa te mundeni ndjenjat dhe mos u ndryshmi. Përballje te forta nuk ka për te pasur aspak dhe me ne fund do zgjidhen njëherë e mire edhe disa hatermbetje se te shkuarës. Beqaret mund ta kenë paksa me te ndërlikuar situatën megjithatë edhe ata do e mbyllin muajit me gëzim. Shëndet me te mire do kenë ata qe do praktikojnë aktivitete fizike dhe qe do ushqehen ne mënyrë te ekuilibruar. Kujdes me shume duhet te tregojnë personat qe vuajnë nga migrena. ne planin financiar do përballeni me goxha vështirësi, por për fatin e mire familjaret nuk do ju lënë ne balte. Ne pune javët e para do ju dalin pengesa te njëpasnjëshme, kështu qe do ju duhet te luftoni fort për te arritur atë qe dëshironi.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Jave përgjithësisht pozitive dhe pa probleme serioze do jete kjo për te gjitha fushat. Te dashuruarit do jetojnë ne një ambient shume romantik gjate këtij muaji dhe do përjetojnë vetëm emocione pozitive. Ndërmjet datës 9 dhe 17 mund te ndodhin edhe gjera qe nuk i kane pritur, por qe do i bëjnë te ndihen si neper ëndrra. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne çdo moment sepse nga mesi i muajit do shfaqen persona interesante me te cilët do ja vleje te fillohen lidhje. Shëndeti nuk do jete aspak ashtu si ju e keni dashur. Do keni shqetësime nga barku, shpina dhe gryka. Mos e lini asnjë moment veten pas dore. Gjendja financiare fatmirësisht nuk do ketë lëkundje te forta. Kjo do beje qe ju te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër. Ne pune do jete muaj i begate. Deri ne datën 24 arritjet do jene te njëpasnjëshme.
Sigal