Prag tragjedie, shembet ura në Gramsh pak pasi mbi të kaluan autobusët

43
Sigal

Një urë që lidh fshatin Kukur me qytetin e Gramshit është shembur pasditen e sotme, duke u bërë rrezik për banorët e zonës.

Raportohet se ura u shemb pak minuta pasi autobusët e linjave kaluan mbi të. Ura kishte një lartësi prej 5 metrash dhe me gjatësi 10 metra.

Kujtojmë se para pak ditës,h një stuhi shiu që vërshoi mbi këtë zonë dëmtoi pjesërisht këtë aks rrugor si dhe prodhimet bujqësore në këtë zonë.