Plas keq mes taksixhinjve në Vlorë pas sherrit për pasagjerë, disa të plagosur

16
Sigal

Nga një debat për pasagjerë midis taksixhinjve që bëjnë linjën Tiranë-Vlorë ka përfunduar në konflikt, i cili ka përfunduar me njerëz të gjakosur. Ngjarja ka ndodhur para pak çastesh në afërsi të zonës së quajtur Xhamia, ku në këtë sherr janë përfshirë më shumë se pesë persona.

Siç duket dhe nga pamjet dy prej tyre janë shoqëruar nga policia për ndihmë mjekësore në spitalin e Vlorës pasi kanë marrë dëmtime në fytyrë dhe trup, ndërsa disa të tjerë janë shoqëruar nga policia në ambientet e drejtorisë se policisë së Vlorës.

Policia po merr në pyetje disa prej tyre  dhe shkakun e konfliktit i cili degjeneroj në grushta apo dhe sende të forta.