Përplasen rëndë dy automjetet në Peqin, tre të plagosur

56
Sigal

Dy automjete janë përplasur rëndë në hyrje të Peqinit. Mësohet se bëhet fjalë për një mjet tip “Mercedes-Benz” dhe një furositradë “Hyundai”.

Për pasojë, e plagosur ka mbetur një grua, një i ri dhe drejtuesi i mjetit tip “Benz”.

Shkak për aksidentin dyshohet të ketë qenë shpejtësia mbi 120 km në orë në kryqëzimin në superstradën Ebasan-Rrogozhinë, në hyrje të qytetit të Peqinit.