Publicisti Ylli Dylgjeri “thur disa vargje” për Gent Cakën: Çohu, shko në Bruksel, Boll bën flokët kaçurrel!

286
Sigal

Publicisti dhe gazetari Ylli Dylgjeri ka publikuar në rrjetin e tij social Facebook disa vargje “dedikuar” Ministrit të Jashtëm Gent Caka.

Ja postimi i plotë i Dylgjerit:

Pa titull…

Çohu vendit Gent Caka,
Shqipërinë e kapi vapa,
Çohu, shko në Bruksel,
Boll bën flokët kaçurrel!

Çohu, shko në Europë
Ekonomia u bë gropë
Ska turistë e ska pushues!
Mban Ministër një mashtrues

Pa titull…Çohu vendit Gent Caka, Shqipërinë e kapi vapa,Çohu, shko në Bruksel,Boll bën flokët kaçurrel!Çohu, shko në EuropëEkonomia u bë gropëSka turistë e ska pushues!Mban Ministër një mashtrues

Gepostet von Ylli Dylgjeri am Mittwoch, 1. Juli 2020