Ja cilët janë 3 të famshmit që kanë siguruar biletë udhëtimi për në hapësirë

50
Sigal

Për vite me radhë, anije të ndryshme kozmike janë ndërtuar me qëllimin që një ditë të dërgojnë turistë në hapësirë, në mënyrë që ata të mund të përjetojnë jo vetëm shikimin e Tokës nga atje lart, por edhe të shohin se sa e gjerë është me të vërtetë galaktika.

Sigurisht, këto vende do të jenë në dispozicion vetëm për ata që janë të pasur dhe mund të përballojnë të dhurojnë miliona dollarë.

Në fakt, sipas të madhit Elon Musk, një vend në një nga këto mjete artizanale turistike do të kushtojë rreth 90 milionë dollarë.

Shumë apo jo? Epo, jo për disa. Shumë të famshëm tashmë i kanë garantuar vetes një vend në këto vepra artizanale. Madje disa kanë blerë edhe biletat e partnerëve të tyre, disa prej të cilëve nuk janë më bashkë. Sido që të jetë, nuk do të ketë vend për ne atje.

Këtu janë disa nga personazhet e famshëm që kanë blerë biletat e tyre:

Leonardo DiCaprio
Në vitin 2013, Leonard DiCaprio i bleu vetes një biletë vajtje -ardhje për një vend në raketën hapësinore Virgin Brand të Richard Brandon.

Justin Bieber
Duket se Justin Bieber dhe menaxheri i tij blenë bileta për t’u ngjitur në hapësirë ​​në vitin 2013. Justin madje postoi më pas se si do të pëlqente të bënte një video muzikore në hapësirë.

Rihanna
Rihanna është e fiksuar pas UFO-ve dhe hapësirës, ​​kështu që nuk është befasuese që ajo bleu një biletë në vitin 2013 për të hipur në anijen turistike të famshme të Branson.