Tentoi të vidhte para në arkën e kishës, arrestohet minoreni

196
Sigal

Një minoren ka tentuar që të vjedhë para në arkën e një kishe në fshatin Zvirinë të Maliqit. Ai u arrestua menjëherë nga policia, në afërsi të objektit të kultit dhe iu gjetën një sasi parash në xhep.

Policia akoma nuk ka dhënë detaje nëse minoreni i kishte vetë këto para apo i ka marrë nga arka e kishës. Vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.