Tentoi të hynte me dhunë në kryeministri, Latifi dyshohet se vuan nga probleme mendore, gjykata cakton masën për 32 vjeçarin

60
Sigal

Ditën e sotme, gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka caktuar masën e detyrimit të paraqitjes për Aurel Latifin, shtetasin që tentoi të hynte me forcë në kryeministri.

Ky vendim është marrë për shkak të dyshimeve se 32 vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor. 32-vjeçari goditi me grusht 2 ditë më parë vendqëndrimin e rojeve në Kryeministri dhe vrapoi në oborrin e pasëm, por u neutralizua nga garda.