Të shtëna me armë zjarri, plagoset 33-vjeçari

71
Sigal

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mesditën e sotme në Fier.

Sipas policisë, 44-vjeçari me inicialet R. M., në rrethana e motive ende të paqarta ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin P. P., 33 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon krehja e zonës si edhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të Fierit për kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe motivit të ngjarjes.