Presidenti Meta i jep lamtumirën mikut të vjetër: Njeriu i jashtëzakonshëm që jetoi dhe drejtoi në dy sisteme të ndryshme

97
Sigal

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë sot lamtumirën e fundit mikut të tij, Shyqyri Buzos, themeluesi dhe kryetari i parë i LSI-së në Pogradec.

Meta thekson në rrjetet sociale se Buzo ishte njeriu të jashtëzakonshëm i cili edhe pse jetoi dhe drejtoi në dy sisteme të ndryshëm.

Ndërkohë Meta ka postuar edhe një foto të vjetër, ku shihet bashkë me të ndjerin.

Postimi i Metës:

Sot në Pogradec, për t’i dhënë lamtumirën e fundit mikut tim të paharruar, Shyqyri Buzos, një njeriu të jashtëzakonshëm i cili edhe pse jetoi dhe drejtoi në dy sisteme të ndryshme ishte gjithmonë simbol i vlerave më të mira të Mokrës e Pogradecit me patriotizmin, fisnikërinë, mençurinë dhe besnikërinë e tij.

Ne do ta kujtojmë gjithmonë me dashuri dhe mirënjohje!

Sot në Pogradec, për t’i dhënë lamtumirën e fundit mikut tim të paharruar, Shyqyri Buzos, një njeriu të jashtëzakonshëm…

Posted by Ilir Meta on Monday, April 12, 2021