Një grua viktimë e tërmetit në THUMANË, nxirret me batanije nga rrënojat

471
Sigal

Viktima e katert duke u nxjerre nga rrenojat ne nje godine ne Thumane

Sapo konfirmohet viktima e tretë e termetit të rënë mëngjesin e sotëm në orën 03.54 minuta. Ajo është një grua që është gjetur në orën 07.00 në rrënoja.

Pamjet e para që na vijnë nga Thumana janë forcat e kërkim shpëtimit që e nxjerrin me batanije. Duket se ka ende njerëz që lëvizin dhe kërkojnë për viktima pa e ditur për numrin.

Ndërkohë më parë është raportuar për dy viktima nga termeti. Nuk jepet identiteti I gruas, që e con në tre numrin e viktimave nga tërmeti./NB