‘Më tërhoqi për fyti teksa prisja ashensorin’/ Rrëfehet pastruesja shqiptare që u përdhunua në Greqi

79
Sigal

Një ditës pas ngjarjes së rëndë, pastruesja shqiptare ka rrëfyer momentet para dhe pas përdhunimit të saj nga bullgari në Greqi.

50-vjeçarja thotë se ka 3 vite që punon si pastruse në ndërtesën e apartamenteve ku ndodhi ngjarja, dhe teksa po priste ashensorin papritur një burrë e tërhoqi për fyti dhe e futi në shtëpi. Më pas duart ia hodhi në qafë.

”Unë kam punuar si pastruese për 3 vjet në ndërtesën e apartamenteve në rrugën S δ në Petralona. Në 8 të mëngjesit shkova të pastroj. Ndërsa isha duke pritur për ashensorin, një burrë më tërhoqi për fyti dhe më futi brenda në shtëpi. Ai po më mbyte dhe më vuri duart në qafë,” tha ajo.

Pas aktit, shqiptarja thotë se burri shkoi në kuzhinë për të gatuar dhe ajo shfrytëzoi rastin për të marrë çelësat dhe për të dalë në ballkon ku bërtit dhekaloi në një shtëpi ngjitur.

Ajo deklaron se nuk e njeh 35-vjeçarin dhe do të flasë sërish kur të dalë nga spitali.

“Në 5 të pasdites ai shkoi në kuzhinë për të gatuar. Vura re se ishin çelësat. E hapa dhe shkova në një ballkon që duket i pazbuluar. Fillova të bërtas. Arrita të shkoj në shtëpinë ngjitur dhe të shpëtoj. Unë nuk e njoh fare burrin. Ne nuk kishim folur përsëri apo grindur. Unë jam në Greqi për 27 vjet dhe kuptoj greqisht. Unë dua që burri të dënohet, do të flas përsëri me ju kur të largohem nga spitali. Do të doja të ekzaminohesha nga një ekzaminues mjekësor ”.- tha shqiptarja.