Kujtuat se erdhi pranvera? Moti surprizon sërish, javën e ardhshme rikthehen reshjet e dëborës

389
Sigal

Ditët e fundit temperaturat na kanë krijuar përshtypjen se dimri ka ikur dhe pranvera ka hapur dyert. Por duke nisur nga java e ardhshme, në të gjithë territorin do të ketë ulje drastike të temperaturave.

Meteorologët parashikojnë se duke nisur nga e mërkura e ardhshme, temperaturat do të zbresin sërish nën zero gradë celsius.

Ndërkohë sipas meteorologëve, parashikohet që pas datës 15 në Shqipëri të rikthehen reshjet e dëborës.

Ja parashikimi i motit për javën e ardhshme:

Image